وبلاگ

سرزمین موعود

از میان تمام اتاق‌ها، راهروها و نمادهای تاریخ‌سازی که کاخ سفید و محوطه‌هایش را می‌آراست، تالار ستون‌دار شده‌ی بال غربی را بیشتر می‌پسندیدم. این تالار هشت سال ریاست جمهوری مرا در خویش جای داده است؛ به بلندای یک دقیقه گذر از این تالار در فضای باز از خانه تا دفترکار و بازگشت دوباره. اینجا همان جایی است که نخستین سوز زمستانی و نیز نخستین حلاوت تابستانی را حس کردم. همان جایی‌که به همه چیز فکر می‌کردم، جلسات پیش‌رو را با تیک‌زدن مشخص می‌کردم، خلاصه‌ی مباحث را برای اعضای کنگره یا حقوق‌دانانی که قدری هم اضطراب داشتند آماده می‌کردم، خودم را نیز برای تمام حوادث و بحران‌ها مهیا می‌نمودم.

وقتی نیچه گریست؛ داستان درمان وسواس فکری یک فیلسوف

وقتی نیچه گریست با عنوان فرعی رمانی درباره وسواس است. این رمان در مورد برخورد خیالی فردریش نیچه فیلسوف آلمانی و دکتر یوزف برویر است. یوزف برویر از اساتید فروید، پدر علم روان‌کاوی، بوده و در علم طب بسی بلند آوازه است. اروین یالوم در خلال کتاب وقتی نیچه گریست به توصیف درمان‌ های رایج برای وسواس فکری که در هر دو شخصیت اصلی رمان به شکلی گرفتار آن هستند می‌ پردازد. اما در نهایت روش روان‌ درمانی اگزیستانسیال و رابطه پزشک و بیمار است که کتاب بیش از هر چیز در پی معرفی آن است.

نمایشگاه کتاب تهران بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود

دبیر شورای سیاست‌گذاری و سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از موکول شدن زمان برگزاری این رویداد فرهنگی خبر داد و گفت: با مصوبه شورای سیاست‎گذاری، سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.